Usługa Sente Cloud to kompleksowa usługa udostępniania oprogramowania Sente S4 wraz z odpowiednim oprogramowaniem biurowym, odpowiadająca na potrzeby Klientów w zakresie pełnego wyposażenia stanowiska pracy użytkowników w narzędzia do codziennej pracy.

Opis usługi

Sente Cloud to usługa polegająca na tym, że  wykorzystując zarządzaną przez nas infrastrukturę serwerową, umożliwiamy swoim Klientom korzystanie z naszych rozwiązań bez konieczności inwestowania przez nich środków na zakup sprzętu serwerowego czy licencji na oprogramowanie. Całość oprogramowania Sente S4 jest zainstalowana w chmurze, a użytkownicy mogą korzystać z systemu i innego oprogramowania przez internet za pomocą usług terminalowych Windows lub za pośrednictwem przeglądarek internetowych.

Jednocześnie Sente zapewnia odpowiednie zabezpieczenie systemu przed awariami. Dzięki temu użytkownicy w ramach jednej opłaty miesięcznej otrzymują komplet rozwiązań i usług potrzebnych  do bieżącej pracy.

Specyfikacja usługi

W ramach usługi Sente Cloud Klient otrzymuje:

 • dostęp do własnej instalacji systemu Sente S4, zarówno za pomocą usług terminalowych (zdalny pulpit systemu Windows), jak i przeglądarki internetowej.
 • dostęp do usług terminalowych może być realizowany z dowolnego systemu operacyjnego (Windows, Linux, MacOS).
 • dostęp do systemu z każdego miejsca, za pomocą sieci Internet
 • poza samym systemem Sente S4, możliwość użytkowania innego oprogramowania dostępnego w chmurze, np. pakietów biurowych min. Microsoft Office 365 czy Libre Office
 • zabezpieczenie systemu przed niepowołanym dostępem
 • zabezpieczenie swoich danych odpowiednimi systemami backupu
 • odpowiednią ilość miejsca i mocy obliczeniowej chmury
 • szybką reakcję odpowiednich służb w przypadku problemów technicznych z użytkowanym oprogramowaniem.

Usługa Sente Cloud została zaprojektowana w taki sposób, by możliwe było dostosowanie jej do złożonych wymagań każdej firmy. W zależności od potrzeb i rozmiaru instalacji świadczona jest w 3 różnych wariantach.

Korzyści

Główne zalety usługi Sente Cloud to:

 • brak opłat związanych z zakupem licencji czy serwerów aby zacząć korzystać z oprogramowania
 • szybsze uruchomienie rozwiązania i przy mniejszych nakładach inwestycyjnych niż tradycyjnie
 • nie potrzeba dodatkowej kadry czy obsługi administracyjnej do utrzymania własnych serwerów
 • jeden partner IT dla firmy odpowiedzialny za funkcjonowanie całości oprogramowania na stanowisku operatora

Bezpieczeństwo

Dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania usługi Sente Cloud procedury administracyjne realizowane są z wykorzystaniem nowoczesnych i sprawdzonych technologii informatycznych. Instalacja baz danych systemu odbywa się na wydzielonych serwerach wirtualnych. Codzienne kopie baz danych, przechowywane 30 dni wstecz gwarantują bezpieczeństwo danych. Serwery są utrzymywane w profesjonalnych centrach danych renomowanych dostawców światowych tego typu usług.

Wszystko, co jest potrzebne do tego, by korzystać z usług chmury to internet, oprogramowanie zdalnego pulpitu (dostępne w każdym systemie operacyjnym) lub przeglądarka internetowa.