O pracy w Sente opowiadają pracownicy

Michał - starszy specjalista ds. obsługi kluczowych klientów, dział realizacji

“Pracę w Sente zacząłem od praktyk w 2012 roku. Przyszedłem tutaj z myślą, że odpracuję wymagane praktyki i wrócę na studia. Jednak atmosfera, brak korporacyjnej sztuczności oraz możliwość rozwoju, jakie daje mi praca w Sente sprawiły, że ciężko było mi odejść już po miesiącu. Najciekawsze jest to, że tutaj jestem odpowiedzialny za temat od początku do końca, sam mogę go zaprojektować (oczywiście po konsultacji z zespołem), a następnie wykonać. Nie ma polityki “masz to zrobić w ten sposób, bo tak”. Dodatkowo częste wyjścia integracyjne, paintball, wspólne spotkania z współpracownikami, sprawiają, że czuję się częścią tej firmy, wiem co się w niej dzieje i mam wpływ na jej dalsze losy. Pracuję w zespole, który opiekuje się klientem z branży finansowej. Ktoś z zewnątrz mógłby pomyśleć, że ten sam klient to nuda i poprawa błędów po ludziach, którzy już tu nie pracują. Nic bardziej mylnego! Zakres projektów (ASP, mobile, baza danych i aplikacje desktopowe) sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. A specyfika branży klienta sprawia, że każdy dzień jest niezwykły, pełen wrażeń i przynosi nowe wyzwania!”

Michał pracuje w Sente od 2012 roku.

Aktualizacja : W 2014 roku Michał awansował na Kierownika Projektów.

Daniel - kierownik zespołu serwisowego, dział realizacji

“Jak wyglądała moja ścieżka kariery w Sente Systemy Informatyczne? Pracę  rozpocząłem w 2006 roku. Poszukiwałem pracy, która będzie związana z moim kierunkiem studiów i z wybraną specjalizacją – technologie informacyjne w  zarządzaniu. Chcąc wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach postanowiłem spróbować sił w pracy, która byłaby związana zarówno z informatyką, jak również z szeroko pojętym zarządzaniem. Pod okiem bardziej doświadczonych kolegów miałem okazję czynnie uczestniczyć w całym procesie projektowania, konfiguracji i implementacji oprogramowania klasy ERP. Moje zaangażowanie zostało szybko zauważone i już po niedługim okresie czasu zacząłem samodzielnie realizować zadania w prowadzonych projektach. Na początku pracy zajmowałem się głównie obszarem finansowo-księgowym i wkrótce samodzielnie prowadziłem jego wdrożenia. Zdobyta podczas wdrożeń wiedza i ciągle rozwijana znajomość programu przyczyniły się do tego, że zostałem mianowany szefem rozwoju produktu w  obszarze Finanse i Księgowość. Jednocześnie cały czas poznawałem pozostałe obszary dotyczące innych modułów systemu Sente. Po 2 latach pracy awansowałem na kierownika zespołu wdrożeniowego, co pozwoliło mi na samodzielne prowadzenie wdrożeń w większości obszarów działalności przedsiębiorstwa. Koordynowanie pracą 3-osobowego zespołu było kolejnym wyzwaniem i pozwalało na zdobywanie doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Obecnie jestem kierownikiem zespołu serwisowego liczącego osób. Nasz zespół zajmuje się bieżącą obsługą kilkudziesięciu klientów korzystających z oprogramowania Sente oraz uczestniczy w nowych wdrożeniach. Różnorodność zadań w trakcie mojej pracy w Sente sprawiła, że jest ona niezwykle rozwijająca, ambitna i ciekawa. Bez wahania mogę polecić tę firmę osobom ambitnym i nastawionym na ciągłe zbieranie nowych doświadczeń.”

Daniel pracuje w Sente od 2006 roku.

Aktualizacja : W 2015 roku zespół Daniela zwiększył się z 8 do 11 osób.

Bartosz - starszy programista ds. nowych technologii, dział rozwoju technologii

Swoją pracę rozpocząłem od działu wdrożeń, w zespole opiekującym się jednym z kluczowych klientów. Zajmowałem się przede wszystkim rozwijaniem dedykowanych rozwiązań mobilnych i webowych. Z czasem odpowiadałem za zgłoszenia całościowo, od zbierania specyfikacji i doradztwa, poprzez projektowanie, wykonywanie i wdrażanie potrzebnych funkcjonalności. Zespół był bardzo zgrany, sporo uczyliśmy się od siebie nawzajem. Rozwinąłem swoje umiejętności komunikacji z bazą danych    i miałem okazję przećwiczyć w praktyce swoją wiedzę na temat C#, ASP.NET, ASP.MVC, WebService’ów, technik generowania i modyfikowania plików PDF i wielu, wielu innych. Od kilku miesięcy pracuję w nowym dziale – Dziale Rozwoju Oprogramowania, w którym zajmuję się tworzeniem nowych narzędzi, wykorzystywanych potem przez naszych pracowników do jeszcze lepszego i szybszego odpowiadania na potrzeby klientów. Takie programowanie dla programistów :-) Nie tylko biorę udział w opracowywaniu założeń dla wspomnianych narzędzi, ale mam wpływ na ich architekturę i użyte technologie. Odpowiadam również za ich późniejsze wykonanie i zdarza mi się w tym celu koordynować pracę kilku osób. W swojej obecnej pracy najbardziej lubię stały kontakt z najnowocześniejszymi technologiami
i różnorodność codziennych zadań i napotykanych wyzwań. Dlaczego warto pracować w Sente? Jeżeli tak jak ja, lubisz widzieć, jak pisany przez Ciebie system funkcjonuje u klientów i jesteś gotowy do ciągłej nauki – to jest to dobre miejsce dla Ciebie. Możesz się spodziewać życzliwego przyjęcia i stopniowego wprowadzania do zespołu, a z czasem zadań odpowiednich poziomem do twojej wiedzy, umiejętności i ambicji.”

Bartosz pracuje w Sente od 2011 roku.

Michał – zastępca dyrektora działu wdrożeń oraz senior project manager

“Sente jest moim pierwszym i… ostatnim pracodawcą i nie zamierzam póki co tego zmieniać :). Pierwsza praca ma kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o wyznaczenie odpowiedniej ścieżki zawodowej. Osobiście przed rozpoczęciem pracy zwracałem uwagę na możliwości rozwoju, ścieżkę kariery, warunki finansowe, pozycję firmy na rynku, opinie innych pracowników. We wszystkich tych aspektach firma Sente była i jest wciąż jednym z liderów na rynku IT. Dlaczego się zdecydowałem od razu na pracę w tej firmie? Właśnie dlatego, że otrzymałem atrakcyjne wynagrodzenie, wiedziałem na czym będzie polegać moją praca i w którym kierunku mogę się rozwijać, a przede wszystkim dlatego, że procedura przyjęcia mnie do firmy trwało zaledwie kilka dni, bez zbędnych procedur i kilku tygodni rekrutacji, rozmowa kwalifikacyjna była treściwa i od razu dostałem odpowiedź dotyczącą możliwości zatrudnienia. Moje obecne doświadczenie odpowiada doświadczeniu, jakie mógłbym zdobyć pracując w kilku firmach na różnych stanowiskach. Różnorodność i ciągły rozwój zawodowy, to cechy, jakie najbardziej cenię w mojej pracy. A od czego zaczynałem? Pierwsze miesiące to praca w roli programisty, analityka i konsultanta d/s wdrożeń systemów ERP. Pozyskanie szerokiej wiedzy o systemach ERP pozwoliło mi na wykazanie większej samodzielności w działaniu, a co za tym idzie –  zarządzanie własnym zespołem wdrożeniowym. To z kolei otworzyło mi nowe możliwości, jakim jest zarządzanie projektami. Awansowałem bowiem na Project Managera, a następnie na Senior Project Managera. To nie koniec. Obecnie jestem Z-cą Dyrektora Działu Wdrożeń. Co dalej mnie czeka? To pewnie będzie opisane w podobnych materiałach opublikowanych w kolejnych latach. Dlaczego nie zmieniam pracy? Bo się tutaj po prostu dobrze czuję. Atmosfera pracy jest znakomita, ludzie rewelacyjni, a przede wszystkim jest to praca bezstresowa. Nie mówię oczywiście o stresie związanym z nowymi wyzwaniami, nowymi projektami, bo taki oczywiście występuje i jest to tylko motywator do pracy. Mówię o stresie związanym z obawą utraty pracy, niezdrową rywalizacją, niepewną sytuacją firmy na rynku czy swoją sytuacją materialną. Takich problemów po prostu nie mam.”

Michał pracuje w Sente od 2005 roku.

Aktualizacja 2015 : Michał w 2015 roku został dyrektorem działu realizacji

Paweł – młodszy specjalista ds. wdrożeń, dział realizacji

“Swoją przygodę z Sente zacząłem od praktyk studenckich. Lubię wymagającą pracę, w której mogę się realizować w wielu dziedzinach i właśnie to zatrzymało mnie w Sente. Dzięki wsparciu kolegów z zespołu, których zawsze można było poprosić o pomoc, początek mojej pracy nie był zbyt trudny. Nadal jestem studentem, więc wiedzę uzyskaną na studiach mogę sprawdzać i stosować w prawdziwych projektach. Dzięki temu jeszcze szybciej mogę iść do przodu, razem z Sente zdobywając nową wiedzę i umiejętności. Podsumowując, dużo pasjonujących projektów, wspaniali ludzie, świetna atmosfera – czego chcieć więcej?”

Paweł pracuje w Sente od 2013 roku.