Początki firmy

Firma Sente została założona w 2000 roku przez czterech przyjaciół, pasjonatów technologii informatycznych: Jakuba Czyżkowskiego, Marcina Smerekę, Grzegorza Prokopskiego i Daniela Urbana. Założyciele firmy zdecydowali się stworzyć firmę, która zajmie się projektowaniem i wdrażaniem nowoczesnych systemów ERP wspierających zarządzanie przedsiębiorstwami.

Nazwa Sente

Oczywiście zakładając firmę stanęliśmy przed wyborem nazwy. Chcieliśmy, by nazwa była prosta, a jednocześnie posiadała znaczenie. Inspiracją nazwy firmy stał się artykuł w czasopiśmie informatycznym poświęcony pierwszym komputerom Atari. Opisywał on założyciela firmy Atari, który nazwę swoje firmy zaczerpnął z japońskiej gry go, gdzie dwa główne ruchy to Atari i Sente. Ponieważ Atari było już zajęte, my wybraliśmy Sente. Sente oznacza ruch, który pozwala zdobyć przewagę.

Marcin Smereka

Marcin Smereka

W czasie, gdy powstało Sente na rynku używane były technologie DOS-owe. My natomiast chcieliśmy pracować w oparciu o nowoczesne technologie. Rozwojowi firmy sprzyjał okres olbrzymiej ekspansji internetu, który w Polsce przypadł na przełomie lat 2000-2001. W tym czasie zaczęły powstawać m.in. sklepy internetowe. Nasze pierwotne plany zakładały, że zajmiemy się opracowaniem platform handlu elektronicznego. Chcieliśmy opracować mechanizmy sklepów internetowych, które będą współpracowały z istniejącymi już na rynku systemami ERP – wyjaśnia Marcin. Tworząc systemy handlu elektronicznego szybko zorientowaliśmy się, że istniejące na rynku systemy ERP nie są dostosowane do obsługi sklepów internetowych, także że brak jest na rynku naprawdę dobrych systemów ERP. Tak zdecydowaliśmy się na stworzenie własnego systemu ERP – wspomina Daniel.

Na drodze do sukcesu

Wraz z rozwojem firmy oczekiwania klientów wobec systemu ERP oferowanego przez Sente motywowały jego twórców do opracowywania kolejnych usprawnień w oprogramowaniu, takich jak obsługa sprzedaży, magazynu, zamówień, finansów i księgowości czy tworzenia nowych aplikacji takich jak program wspomagający zarządzanie relacjami z klientem Sente CRM. Dziś w skład zintegrowanego oprogramowania Sente wchodzą moduły wspierające wszystkie najważniejsze obszary funkcjonowania firmy. W 2008 roku Sente WMS zdobył wyróżnienie “Aplikacja Roku” przyznane przez Microsoft, w konkursie na najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem.

Sente obecnie

Obecnie z firmą Sente współpracuje ponad siedemdziesiąt średnich i większych przedsiębiorstw reprezentujących branże handlową, produkcyjną i usługową. Nasz zespół liczy dziś ponad stu pracowników, w tym konsultantów, wdrożeniowców, specjalistów m.in. z zakresu sprzedaży, finansów i księgowości, logistyki i gospodarki magazynowej, oraz e-biznesu, e-commerce i internetu.

Rzetelna Firma

Rzetelna Firma

Oprócz tworzenia i dostarczania zintegrowanego oprogramowania ERP, spółka od kliku lat pomaga także polskim przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu unijnych funduszy na zakup technologii informatycznych oferowanych przez siebie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zaangażowanie i rzetelność w obrocie gospodarczym Sente została doceniona przez Wrocławską Izbę Gospodarczą, która przyznała firmie certyfikat Programu Promocji Rzetelnego Biznesu – Biała Lista Firm Dolnośląskich. Czterokrotnie wyróżniona przez Wrocławską Izbę Gospodarczą (brązowe certyfikaty 2006 i 2008, srebrny certyfikat 2010, platynowy 2012).

W marcu 2011 roku firma otrzymała “Certyfikat rzetelności” programu Rzetelna Firma, przyznany przez Krajowy Rejestr Długów, za terminowe regulowanie należności wobec swoich kontrahentów.

Doświadczenie z projektów nauczyło nas, że przedsiębiorstwa potrzebują pełnego, zintegrowanego systemu ERP, który ułatwi im zarządzanie wszystkim obszarami w firmie. Kompleksowe zaspokajanie potrzeb informatycznych przedsiębiorstw jest kluczem do wzrostu efektywności i korzyści z wdrożenia rozwiązań IT. Tej zasadzie jesteśmy wierni do dziś – mówi Jakub Czyżkowski.