EGA

System WMS Sente - oprogramowanie, które porządkuje organizację pracy i zwiększa potencjał firmy

Spółka EGA to jeden z czołowych dystrybutorów narzędzi oraz elektronarzędzi w Polsce. Firma istnieje na rynku już od 26 lat. Produkty firmy EGA można kupić zarówno przez internet, jak i w sklepie stacjonarnym. Towary dostarczane są do klientów nie tylko na terenie Polski, ale również w całej Europie. EGA prowadzi także własny serwis narzędzi.

Więcej
Twój Browar

Twój Browar zwiększa efektywność z systemem Sente

Firma Twój Browar to sklep oferujący surowce i akcesoria do domowego wyrobu piwa, wina, serów i destylatów. Produkty firmy można kupić przez internet oraz w sklepie stacjonarnym, który mieści się we Wrocławiu. Twój Browar oferuje dostęp do najszerszego w tej części Europy asortymentu chmieli, słodów oraz unikalnych szczepów drożdży.

Więcej
TABIPLAST

Mobilny system WMS

Niemal wszystkie operacje magazynowe wykonywane za pomocą urządzeń mobilnych, 50% krótszy czas załadunku i natychmiastowe uzyskiwanie informacji o stanach towarów na lokacjach magazynowych. Takie rezultaty uzyskała firma TABIPLAST po wdrożeniu systemu Sente S4 w obszarze WMS.

Więcej
P.B.H. (Quiosque)

W nowej szacie informatycznej

Firma P.B.H. S.A. jest właścicielem polskiej marki odzieżowej Quiosque, która na rynku istnieje już od 25 lat. Swoją ofertę kieruje do kobiet w wieku od 30 do 50 lat. P.B.H. posiada ponad 140 sklepów w całym kraju i stale się rozwija, planując tworzenie kolejnych punktów sprzedaży. Około połowę sklepów sieci stanowią lokale franczyzowe.

Współpracuje zarówno z polskimi dostawcami, jak i z dostawcami z krajów Unii Europejskiej oraz z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. P.B.H. zatrudnia ponad 300 pracowników, z czego większość osób zaangażowana jest do obsługi sklepów stacjonarnych.

Więcej
Mal-Pol

Praca staje się łatwiejsza

Zamiast ręcznego wprowadzania danych finansowych, tworzenia zestawień, wyszukiwania potrzebnych informacji – system, który zajmuje się generowaniem raportów, wysyłaniem przelewów, tworzeniem rozliczeń dla handlowców. Pracownicy księgowości, którzy nie muszą wykonywać mozolnych i czasochłonnych czynności – wystarczy, że wykonają kilka “kliknięć” w systemie. Taki rezultat po wdrożeniu systemu w obszarze finansów i księgowości osiągnęliśmy w firmie Mal-Pol.

Więcej
ROTOPINO.PL S.A.

Technologiczny misz-masz - efekty porządków na półce z narzędziami

Rotopino.pl to lider internetowej sprzedaży szerokiej oferty elektronarzędzi dla profesjonalistów i majsterkowiczów. Przez ponad 15 lat funkcjonowania, działalność przedsiębiorstwa zdążyła wyjść poza granice Polski, obejmując swoim zasięgiem również inne kraje Unii Europejskiej takie jak Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia.

Więcej
ZUTEC Sp. z o. o.

By woda w kranie była ciepła

Zakład Usług Technicznych Energetyki Cieplnej “ZUTEC” Sp. z o.o. Firma jest producentem zespołów ciśnieniowych – kompaktowych węzłów cieplnych, projektuje i buduje sieci cieplne, instalacje kotłowe oraz przemysłowe. Ze względu na profil działalności, przedsiębiorstwo produkuje głównie na zamówienie – jest to produkcja przede wszystkim jednostkowa, czasem krótkoseryjna. Każdy węzeł to najczęściej inne urządzenie, czasami zdarzają się węzły produkowane seryjnie. Wydawać się może, że przy takiej produkcji nie ma miejsca na innowacje. Pierwsze wrażenie potrafi jednak bywać mylące.

Więcej
Firma Polskie Pomidory S.A.

System Sente wspiera produkcję polskich pomidorów

Firma Polskie Pomidory S.A. należy do grupy Citronex, zajmującej się importem bananów oraz produkcją i dystrybucją pomidorów. Kompleks szklarni należący do przedsiębiorstwa zajmuje obecnie 10 hektarów. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, firma jest w stanie dostarczać na rynek świeże pomidory malinowe przez cały rok. Spółka od początku zdecydowała się wdrożyć odpowiedni system wspomagający procesy operacyjne w najważniejszych obszarach: Sprzedaż, Logistyka, Finanse i księgowość.

Więcej
docFlow

Cyfrowe archiwum – błyskawiczny dostęp i zarządzanie dokumentacją dzięki systemowi Sente

docFlow S.A., opiera swój biznes na świadczeniu w dowolnej skali usług archiwizacji, digitalizacji i zarządzania dokumentacją dla firm i instytucji. Archiwum fizyczne to aż 3000 m2 powierzchni w nowoczesnym kompleksie biznesowym w okolicach Wrocławia. Lokalizacja i systemy ochrony spełniają restrykcyjne wymagania w zakresie procedur i przepisów bezpieczeństwa. Najwięksi odbiorcy usług to spółki z branży finansowej – takie jak fundusze sekurytyzacyjne, firmy windykacyjne, banki i firmy leasingowe.

Więcej
Novoterm

System WMS Sente zwiększa wydajność magazynu Novoterm

Novoterm Sp. z o.o. to znany od kilkudziesięciu lat na rynku dystrybutor armatury sanitarnej, kabin i wanien oraz akcesoriów łazienkowych. Firma posiada magazyn dystrybucyjny zawierający 7,5 tys. miejsc paletowych z liczbą pozycji asortymentowych 3,8 tys.

Więcej
Mennica Wrocławska Sp. z o.o.

Złoto i srebro pod kontrolą systemu Sente

Mennica Wrocławska Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją metali szlachetnych, w postaci sztabek i monet lokacyjnych, skupem metali szlachetnych oraz sprzedażą asortymentu o charakterze numizmatycznym i kolekcjonerskim. Firma prowadzi sprzedaż poprzez 10 oddziałów w całej Polsce oraz za pomocą sklepu internetowego pod kilkoma markami

Więcej
Automotive

System Sente wspiera dystrybucję części i akcesoriów motoryzacyjnych

W poniższym artykule opisujemy efekty wdrożenia systemu informatycznego Sente u dystrybutora części i akcesoriów motoryzacyjnych importowanych z krajów azjatyckich, takich jak Chiny, Tajwan oraz Indie. Odbiorcami produktów są głównie średnie i duże firmy. Dużą część obrotów dystrybutora generuje sprzedaż eksportowa na terenie całej Europy.

Więcej
Novoterm

Łazienka “na gotowo” - sprawna dystrybucja armatury sanitarnej z systemem Sente

Novoterm Sp z o.o. jest firmą od wielu lat specjalizującą się w projektowaniu, produkcji oraz dystrybucji akcesoriów łazienkowych i armatury sanitarnej, wanien, kabin oraz ceramiki łazienkowej. Swoje produkty firma importuje z Niemiec, Włoch, Węgier oraz Chin. Novoterm posiada rozwiniętą sieć sprzedaży i dystrybucji – kilkudziesięciu partnerów handlowych, ponad 500 dystrybutorów oraz prawie 100 partnerów serwisowych na terenie całego kraju.

Więcej
Lobos

Kompletne rozwiązanie w obszarze gospodarki magazynowej dla firmy Lobos

Lobos to marka dystrybutora zaopatrującego firmy w całej Polsce w szeroki asortyment wyposażenia biur: urządzenia i materiały biurowe, materiały eksploatacyjne (drukarki, kserokopiarki, faksy, skanery itp.), pakowane artykuły spożywcze oraz meble i akcesoria meblowe dla firm i hoteli.

Więcej
Konwektor

Fabryka wentylatorów na wysokich obrotach

Fabryka Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych KONWEKTOR Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku ponad pół wieku i specjalizuje się w produkcji wszelkiego typu urządzeń wentylacyjnych – wentylatorów, osprzętu wentylacyjnego, nagrzewnic i wymienników oraz sprzętu grzewczo-wentylacyjnego. Poza tym oferuje usługi cynkowania i cięcia laserowego – wycinania detali z blach.

Więcej
Dagat-Eco

System Sente optymalizuje produkcję u producenta rur i profili

Firma Dagat-Eco specjalizuje się w produkcji orurowania dla przemysłu motoryzacyjnego oraz dekoracyjnych grzejników łazienkowych i pokojowych. Realizuje także projekty dla branży medycznej, meblarskiej oraz budowlanej.

Więcej
Dystrybutor urządzeń poligraficznych

Zintegrowane rozwiązania informatyczne wsparciem dla dystrybucji specjalistycznych urządzeń poligraficznych

Przedstawiamy case study z wdrożenia systemu informatycznego w firmie zajmującej się dostarczaniem rozwiązań dla rynku poligraficznego poprzez zaopatrywanie drukarni w specjalistyczny sprzęt do drukowania oraz oprogramowanie do jego obsługi. Częścią oferowanych usług jest także instalacja urządzeń oraz ich późniejszy kompleksowy serwis.

Więcej
Zdjęcie
RAW-POL

WMS - system, który rządzi się sam

Praca w magazynie to zwykle spory ruch i często ekspresowa realizacja zamówień klientów. To także  sztuka precyzyjnego planowania wielu skomplikowanych procesów logistycznych. W zarządzaniu nimi może pomóc wprowadzenie nowoczesnego oprogramowania. Na przykładzie firmy RAW-POL, która wdrożyła system WMS warto prześledzić jego praktyczne zastosowanie.

Więcej
Everest finanse

Pieniądze pod kontrolą... systemu ERP

Jak poprawić funkcjonowanie firmy i usprawnić przepływ dokumentów? Warto w tym celu wdrożyć zintegrowane oprogramowanie klas ERP, podobnie jak zrobiła spółka Everest Finanse. Wprowadziła system informatyczny, który zapewnił jej m.in. oszczędność czasu pracy i dodatkową kontrolę nad pieniędzmi swoich klientów.

Więcej
Lobos

Wdrożenie systemu ERP u dystrybutora artykułów biurowych

Grupa Lobos jest dostawcą akcesoriów i materiałów biurowych, urządzeń (aparaty telefoniczne, drukarki, kserokopiarki, skanery itp.), materiałów eksploatacyjnych, mebli oraz innych artykułów przeznaczonych do zaopatrzenia biur w całej Polsce. W skład grupy Lobos wchodzą dwie spółki (Lobos Sp. z o.o. i Lobos Sp.k.) posiadające 8 oddziałów w największych miastach naszego kraju. Firma posiada jeden magazyn centralny oraz kilka magazynów oddziałowych.

Więcej
Osadkowski-Cebulski

System Sente w branży rolniczej

Firma Osadkowski-Cebulski Sp. z o. o. powstała przed dziesięcioma laty. Jej założyciele mieli wizję utworzenia organizacji handlowej zajmującej się obrotem środkami ochrony roślin. Przyświecał im cel zorganizowania przedsiębiorstwa, które potrafiłoby podjąć nowoczesną współpracę z partnerami. Spółka ma w swej ofercie nie tylko stale poszerzaną propozycję handlową, ale również wsparcie rzetelnym doradztwem rolniczym.

Więcej